/>
Desiderius Dužda „Dežo“
viz. profil
Ondrej Krajňák (člen Jazz Famelija)
je klavírní virtuos, skladatel, hudební aranžér, jeden z nejvýznamnějších hudebníků této doby. Jeho otec Ondrej Krajňák st. byl rovněž významný profesionální klavírista, a pro Ondru největší učitel - učil ho lásce k hudbě. Ve věku šesti let Ondrej začal studovat klavír v Hudební škole v Levicích (SK). Už v té době se oddal klasické hudbě; zúčastnil se několika klavírních soutěží a získal mnoho ocenění. Poprvé slyšel jazz - hudbu Oscara Petersona - v rádiu, když mu bylo 10 let. Tato hudba a styl ho oslovily a inspirovaly na celý život. Otec ho plně podporoval a pomáhal mu s přípravou na jeho první jazzový festival pro mladé interprety v Žilině (SK). Vyhrál tehdy cenu "Objev festivalu". Po dokončení hudební školy v Levicích začal studovat jazzový klavír naplno, na Erkel Ferenc Music School v Budapešti (HU) ve třídě profesora Roberta Ratnoyie. Ve svých osmnácti letech reprezentoval svou školu na Jazzové soutěži v Budapešti, kde získal cenu "Cena za sólovou hru". Další speciální cenu získal na jazzové soutěži v Polsku. Po ukončení studií obdržel stipendium na světově uznávané Berklee College of Music v Bostonu (USA). Jeho nejsilnější hudební inspirací zůstává hudba Johana Sebastiana Bacha, Bély Bartóka, Frederica Chopina a Sergeje Pokofjeva, na straně druhé ho inspirovali umělci jako Oscar Peterson, Gonzalo Rubalcaba, Chick Corea a Adam Makowicz.
Ondrej spolupracuje s mnohými hudebními formacemi na celém světě. Společně s Idou Kelarovou založili Jazz fameliji, s níž úspěšně koncertuje po celé České i Slovenské republice.
Tomáš Baroš „Kaštan“ (člen Jazz Famelija)
Tomáš patří k nejmladším talentovaným kontrabasistům na jazzové hudební scéně. Jeho životní i hudební inspirací je jeho otec Július Ďuso Baroš, uznávaný trumpetista. Hru na klasický kontrabas studoval na pražské Konzervatoři pod vedením profesora Květoslava Borovičky. V roce 2003 získal na Mezinárodním Jazz & Blues festivalu v Ústí nad Labem cenu "Sólista roku" v soutěži Junior Jazz. V roce 2004 obdržel stipendium Berklee College of Music v Bostonu.
Již od 15 let koncertuje s hudebníky jako je Peter Beets, Dennis Rowland, Pavel Wlosok, Pablo Held, Alex Sipiagin, Igor Buttman, Douglas Sides, Winand Gabor, Ryan Carnieux, Elsa Valle, Harry Sokal, Uwe Plath, Karen Edwards, Lubos Sramek, Klaudius Kovac, Jure Pukl, Milo Suchomel, Karel Růžička jr.a sn., Emil Viklický, Marián Ševcik, Ondřej Štveráček Quartet, Radovan Tariška Sextet, David Dorůžka, Ďuso Julius Baroš Quintet, Ondrej Krajňák Trio, Olga Škrancová Band, Bigband Gustava Broma, Bigband Matúša Jakabčice a spoustou dalších.
Před několika měsíci se stal součástí projektů Idy Kelarové a Jazz famelija. Na společném koncertě jazzových standardů sester Idy Kelarové a Ivy Bittové v pražské Lucerně si zahrál duet s vynikajícím kontrabasistou Georgem Mrazem.
Marián Ševčík (člen Jazz Famelija)
Marián patří mezi významné jazzové hudebníky nejen na Slovensku a v Čechách, ale i v celé Evropě. Studoval na konzervatoři v Žilině (SK) a klasické konzervatoři v Bratislavě (SK), obor bicí nástroje.
Vystupoval na jazzových festivalech v Rakousku, Německu, Švédsku, Velké Británii, Francii, Nizozemí a dalších zemích. Absolvoval několik workshopů Leroye Lowea, podílel se na projektech Hot House Juraje Bartoše, Peter Cardarelli Quartet, Ondrej Krajňák Trio, Luboš Šrámek Pět Důvodů, Milo Suchomel Quartet, Tariška-Carniaux Sextet, Matúš Jakabčic Big Band, Pavel Wlosok a Harry Sokal Quintet. Spolupracoval s vynikajícími hudebníky jako je Greg Burk (USA), Risk Šiling (USA), Gabor Winand, Harry Sokal, Jure Pukl, George Mraz (USA), Ryan Carniaux, Alex Sipiagin, Igor Butman, Peter Cardanelli (USA), Anna Loverrgiac (IT), Olivier Kent (AT), Marek Balela (PL). V roce 2008 obdržel cenu "Jazzmann roku", jež se udílí na počest slovenského jazzmana Ladislava Martoníka.
Již několik let spolupracuje na projektech s Idou Kelarovou - Jazz Famelija,významně se podílel na úspěchu společného koncertu jazzových standardů v podání Idy Kelarové a Ivy Bittové v pražské Lucerně.