Po rozpade skupiny The Players v roku 1967 zakladá Jožo Barina formáciu For Meditation. Prvými členmi sú Jožo Barina, Vlado Kaššay, Paľo Barna a Marián Slovák. Neskôr zo skupiny odchádza Marián Slovák a Jožo priberá Petra Koreňa, hráča na klávesy. V tejto zostave skupina hrá až do svojho rozpadu v roku 1969.
Prejav skupiny bol založený na drsnom speve lídra skupiny Joža Barinu a jeho neučesanej bluesovej gitare. Skupina hrala pôvodnú tvorbu so slovenskými textami, ktorej autorom bol výhradne Jožo Barina. Možno povedať, že texty odrážali povahu ich autora, ale aj názov skupiny, For Meditation. Na koncertoch samozrejme odzneli aj prevzaté skladby. Na sklonku svojej existencie skupina prizýva Ota Meluzína, druhého speváka s drsným hlasom a hráča na klávesové nástroje, ktorý sa tiež začína etablovať aj ako začínajúci hráč na flautu.
Svoj prvý verejný koncert skupina odohrala v bratislavskom PKO, vtedy ešte ako trio, v zostave Barina, Kaššay a Barna. Ich prvotiny boli do značnej miery ovplyvnené hudbou Jimmyho Hendrixa. Po príchode Petra Koreňa skupina plnohodnotne dozrieva k pôvodnej tvorbe a hráva hlavne v bratislavských vysokoškolských kluboch. Niekoľko zaujímavých koncertov odohrala aj v Čechách, hlavne v Prahe.
Vďaka existencii nahrávok skupiny The Players sa skupina dostáva k nahrávaniu do štúdia slovenského rozhlasu. V tomto ich snažení im výrazne pomáha významný hudobný režisér Čs. rozhlasu Leoš Komárek. Supraphon vydáva prvú a jedinú SP platňu so skladbami „Šťastie“ a „Meditácia nad vášňou“. Skupina má záujem pokračovať v štúdiovom nahrávaní. Podpisuje preto exkluzívnu zmluvu s konkurenčnou firmou Panton. Neskôr sa ukáže, že toto rozhodnutie nebolo najšťastnejšie. Podpis zmluvy má za následok, že skupina nevystúpi i napriek už avizovanému vystúpeniu na bratislavskej Lýre so skladbou „Šťastie“. Existujúce nahrávky skupiny sa vydavateľstvu nepáčia. Naťahuje sa nahrávanie v štúdiu a sľúbené vydanie LP platne sa nakoniec neuskutoční.
V roku 1968 skupinu osloví produkcia televíznej relácie Bumerang, aby tam vystupovala po boku Lasicu a Satinského. Všetko prebieha v pohode až do roku 1969, kedy sa vysiela prvý farebný Bumerang. Skupina zahrá skladbu „Purpurový smútok“ s problematickým textom, ktorý je v rozpore s normalizačnými praktikami tej doby. Cenzor si vyloží hovorené slovo z pera Lasicu a Satinského ako politickú satiru a úspešná éra cyklu obľúbeného Bumerangu na televíznych obrazovkách končí. For Meditation je v tom čase ešte stále amatérskou formáciou a preto dostáva tzv. „tichý dištanc“, ktorý trval takmer 20 rokov.
Various Artists
O dřevě / About Wood
99 Kč
Various Artists
Vysočina
99 Kč
Various Artists
Vokály, hlasy, zpívání/Vocals, voices, singing
99 Kč
Jiří Pavlica a Hradišťan
Hrajeme si u maminky
269 Kč
Hradišťan a Jiří Pavlica
Studánko rubínko
269 Kč
Karolína Kamberská
Říkadla a křikadla
179 Kč
Pískomil se vrací!
Buďte první, komu se to líbí
278 Kč
Petr Štěpánek
České pohádky K.J. Erbena
199 Kč
Josef Somr
Veselé mašinky
199 Kč
Josef Somr
Veselé mašinky 2
199 Kč
CM Soláň
Dobře je s muzigú
212 Kč
CM Danaj
Písňovou zahradou
212 Kč
Musica Folklorica
Počúvajte, co vám pravím
269 Kč
Cimbal Classic Městské divadlo v Brně
Betlém
242 Kč
Luboš Holý a Musica Folklorica
Rabudeň, rabudeň
269 Kč
Cimbal Classic
Vánoce v Rožnově
224 Kč
Cimbálová muzika Stanislava Gabriela
Neseme Vám tú novinu
224 Kč
Miloš Urban
Praga Piccola
269 Kč
Eduard Fiker
Série C-L
314 Kč
Josef Prokeš
Platím utopence,kafe a rum
212 Kč
Arthur Conan Doyle
Sherlock Holmes: Tři Garridebové / Umírající detektiv
207 Kč
Arthur Conan Doyle
Sherlock Holmes: Barvíř na penzi / Podnájemnice v závoji
207 Kč
Viola Fischerová
Jak Kuba vyzrál na Papejše
207 Kč
Jiří Boudník
Věže - Příběh 11. září
315 Kč